Biz Kimiz

Hakkımızda

Sektöründe 28 yıllık deneyimiz, tecrübeli personel kadromuz ile hizmet ediyoruz.

Biz Kimiz?

350 Yıl Yaşayacak Değerler Üretiyoruz.

Sektöründe 28 yıllık deneyimiz, tecrübeli personel kadromuz ile hizmet ediyoruz.

RaMeZ sanat atölyesi demir dekorasyon çatısı altında tasarım ve imalat yapıp değerli müşterilerimize hizmet etmeyi amaçlamaktayız. Edinilen deneyim, hedeflerimize ulaşmamızı ve şirketin itibarını geliştirmemizi sağlıyor. Demiri aşk ile dövüp şekillendirmek bizim tutkumuz.

Büyük projelerde: 2022 yılı Manzaravadi, 2021 yılı Villamahal, Vadimahal, 2020 yılı Belçikada Themax (Restoran, jazz bar, puro ve viski shop), 2019 yılı Büyükyalı fişekhane, 2015 yılı 150 villalı Pelican Hill Batı Mahal, 2013 yılı CVK Hotel, 2008 yılı Mavi Jeans, 2007 yılı Alkent 2000 göl malikaneleri.

Perakende projelerde: Sayısız Hotel, Restoran, Malikane ve Villaların demir işleri, İngiltere, Azerbaycan, Katar, Irak, Afrika… gibi birçok yurt dışı ve yurt içi projelerinde imzamız bulunmaktadır.

Ne yapıyoruz;

Villa, apartman ve bahçe giriş kapıları, merdiven, balkon, bahçe korkulukları, kış bahçeleri, pergolalar, sundurmalar, aydınlatmalar, mobilya ve aksesuarlar gibi demirden yapılabilecek birçok alana hizmet etmekteyiz. Yeni bir alana da giriş yaparak mimari tasarım ve dekorasyon uygulamaları yapmaktayız.

Topluma Bağlılığımız

Art Of Iron
Fashion For Iron

Mimarlar çizdi, ustalar, kalfalar, çıraklar bir araya geldi.
Ateşe attılar Demiri. Çok ısınmıştı, ateşin rengini almıştı.
Ahşap kadar nemli, deri kadar yumuşaktı.
Ustaların hepsi ellerine çekiçleri aldı.
Demir, çekiç ile örsün arasında sıkışmıştı.
Demirden bir ses ortama yayıldı, çığlık değildi duyulan! Senfoniyi Ustalar hissettiler ve demiri dövmeye devam ettiler.
Dövdüler demiri… dövdüler…
Ustalar Çeşitli şekillere büründürdükçe; İTAAT ediyordu Demir.
Hayat da sağlamlığa hizmet etmenin gurununu yaşayan demir, görselliğe hitap edip gönüllerde taht kuracağını anlamıştı ve Aşka gelmişti…
Çekiç darbeleri ile sevişiyor ve hayata güzellikler sunuyordu.
Bunu görüp şahit olan ve 24 yıldır hissedip yaşayan Yılmaz KÖKSAL şöyle diyordu;
Biz Demiri öfke ile değil Aşk ile Dövüyoruz, onun için demir bize İTAAT ediyor.
Biz ne olmasını istiyor isek demir onu oluyor.
Bizim işimiz, bizim aşkımız bu.
Demir ile ateş Aşkımıza cömertliğin en muhteşemi ile karşılık veriyor.
Biz demirden, demir bizden razı.
Bu yaşananlar demir ile bizim aşkımızın hazzı.

RaMeZ Sanat Atölyesi

Ferforje Hakkında

Ferforje Nedir?

Fransızca; "Fer forgé" kelimesinden gelen ve “dövme demir" anlamında kullanılan demir; varoluşundan, günümüze kadar çeşitli alanlarda kullanılmıştır, Ortaçağ’la birlikte demirin sanatsal yönünü keşfeden insan; verdiği sanatsal biçimlendirmeyle, demire boyut kazandırarak, demirin soğukluğunu sanatla yumuşatmıştır. Günümüzde ise; Ramez ferforje olarak bu bakış açısıyla, “DEMİRİ AŞKLA DÖVÜP” o na yeni bir ruh vererek, yaşam alanlarımıza ilahi bir güç sunmaktayız.

Ferforje Hangi Alanlarda Kullanılır?

Bu ürün çoğunlukla kapı, pencere, merdiven, koltuk, balkon tarzı alanlarda kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra günümüzde; sanatsal bakış açısıyla daha da dekoratif dokunuşlar sergileyerek, yaşam alanlarında sıklıkla rastlanılan ürünler arasında yerini almaktadır.

Ferforje'nin Alternatifi Var Mıdır?

Ferforje'nin alternatifi yine kendidir. Her ne kadar egolu gibi görünse de bir tek ona sabır ve aşkla karşılık verene itaat etmektedir. Çünkü ferforje; estetik algısının yüksek olduğu bir aşk sanatıdır.